Warsztat - Joga w pracy z traumą - Instytut Terapii Psychosomatycznej

ITP
Przejdź do treści
Joga w pracy z traumą
Warsztat wprowadzający w metodę
Wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności o wykorzystanie technik wywodzących się z jogi i zaadaptowanych do pracy z traumą i przewlekłym stresem zapraszamy w 2-dniowy warsztat wprowadzający, który jest jednocześnie pierwszym modułem liczącego łącznie 12 dni szkoleniowych kursu uprawniającego do stosowania autorskiej metody jogi w pracy z traumą.
Uczestnictwo w warsztacie wprowadzającym jest pierwszym etapem kursu liczącego łącznie 12 dni szkoleniowych.



Celem szkolenia wprowadzającego jest zapoznamnie uczestników z możliwościami skutecznego zastosowania interwencji opartych na technikach jogi w pracy z pacjentami, którzy doświadczyli traumy lub przewlekłego stresu. Naukową podstawą metody jest teoria poliwagalna Stephena Porgesa, natomiast jej pionierem - Bessel van der Kolk, który wykazał m.in., że ćwiczenia jogi znacznie redukują symptomy stresu, wpływają na zmiany anatomiczne i funkcjonalne mózgu, stymulują nerw błędny czy też znacznie poprawiają funkcje poznawcze.
Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi koncepcjami teoretycznymi (m.in. teoria poliwagalna S. Porgesa, model rzeki życia W. Hartmana, fazy terapii traumy ze szczególnym uwzględnieniem fazy stabilizacji, zastosowanie konceptów jogi w leczeniu traumy, wykorzystanie jogi do pracy z centrum i peryferiami ciała). W części praktycznej uczestnicy będą wykonywać ćwiczenia centrujące, uziemiające, oddechowe oraz kilka asan.
Szkolenie poprowadzą twórcy metody:
Margarethe Kruczek-Schumacher – psycholog, psychoterapeutka, z dużym doświadczeniem w oparciu o metody terapii behawioralnej, hipnoterapii wg M. Ericksona, terapii bólu, seksuologii, terapii Stanów Ego, Somatic Experiencing, Bodynamic i SOMA. Założycielka Instytutu KITA (Kölner Institut für traumatherapeutische Anwendungen) oraz Akademii Jogi w pracy z traumą (Traumatherapeutische Yoga Akademie). Autorka dwóch książek poświęconych terapii energetycznej.
Afshin Amirsadri – doświadczony certyfikowany nauczyciel jogi, współzałożyciel Akademii Jogi w pracy z traumą (Traumatherapeutische Yoga Akademie). Od wielu lat prowadzi kursy, warsztaty i wykłady z zakresu technik oddechowych, medytacji i asan, a także współpracuje z W. Hartmanem przy wykorzystaniu jogi w terapii Stanów Ego.


Zajęcia będą prowadzone w języku niemieckim i tłumaczone na język polski.
Warsztat adresowany jest do wszystkich zainteresowanych, w tym do osób zawodowo zajmujących się udzielaniem wspar­­cia terapeu­ty­cz­nego lub pracą z ciałem, a więc przede wszystkim do psychologów, psychiatrów, psychoterapeutów, pedagogów, lekarzy, pie­lęg­niarek, ratowników medycznych, pracowników ośrod­ków interwencji kryzysowej, rehabilitantów, masażystów, a także innych osób zwią­zanych ze sferą zdrowia i rozwoju. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie z jogą.

Termin: 6-7 maja 2023 r. (sobota, niedziela w godz. 10:00-18:00)
Koszt: 1200 zł
Miejsce: Centrum szkoleniowe WenderEdu, Wrocław
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane będą do 13 kwietnia 2023 r. tyl­ko poprzez formularz zapisów (baner powyżej).

Wpłat w wysokości 1200 zł należy (po otrzymaniu automatycznego potwierdzenia zgłoszenia) dokonywać na konto:
Instytut Terapii Psychosomatycznej
25 1140 2004 0000 3202 7545 9930 (mBank)
tytułem: „Joga w pracy z traumą”
Ostateczny termin wpłat upływa 14 kwietnia 2023 r. Po tym terminie zgłoszenie niepotwierdzone wpływem na konto Organizatora zostanie anulowane.
© 2014. Instytut Terapii Psychosomatycznej. All Rights Reserved.
Skontaktuj się z nami:
Wróć do spisu treści